Tenneco inwestuje w polskie zakłady produkcyjne

Tenneco, wiodący światowy producent części zamiennych znacząco zwiększa produkcję amortyzatorów kabin marki Monroe® Magnum™ w swoich zakładach G+ produkujących części zamienne w Gliwicach, w Polsce. Dzieje się to w odpowiedzi na rosnące wymagania w zakresie wsparcia dla operatorów flot pojazdów komercyjnych w ich wysiłkach mających na celu wyszukanie i zatrzymanie dobrego personelu poprzez zapewnienie komfortu, zaufania i koncentracji kierowców.

Spółka zainwestowała 3,5 miliona USD w zakłady montujące amortyzatory kabin pojazdów komercyjnych (CV) – włącznie z dedykowaną linią produkcyjną amortyzatorów kabin – w zakładach G+, wraz z nowymi stanowiskami spawalniczymi oraz maszynami do zwijania i wytłaczania. Zakończenie projektu rozbudowy, który zamyka jest dopełnieniem decyzji Tenneco o przeniesieniu produkcji amortyzatorów „monotube” dla lekkich pojazdów do tych samych zakładów spodziewane jest we wrześniu.

„Jest to znaczący kamień milowy w planach Tenneco dotyczących zakładów G+. który umożliwi nam sprostanie zmieniającym się wymaganiom naszych klientów eksploatujących pojazdy komercyjne i zapewnienie znacznych zdolności produkcyjnych na nadchodzące lata”, mówi Maurits Binnendijk, wiceprezes i dyrektor generalny ds. europejskiego rynku części zamiennych Tenneco.

Wydajność linii produkcyjnej amortyzatorów Monroe Magnum wytwarzanych w zakładach G+ wynosi obecnie 2000 sztuk dziennie, czyli około 500 000 sztuk na rok. Binnendijk podkreśla, że wraz z nową inwestycją w zakłady G+, wydajność ta może być zwiększona w miarę potrzeb.

Amortyzatory kabin Monroe Magnum są zaprojektowane tak, by spełnić rosnące wymagania dzisiejszych mocno eksploatowanych pojazdów medium-duty i heavy-duty. Każdy amortyzator jest zbudowany tak, aby wytrzymał ekstremalne warunki drogowe przy jednoczesnej maksymalizacji komfortu kierowcy. Amortyzatory Monroe Magnum są amortyzatorami najczęściej wybieranymi przez floty pojazdów komercyjnych i innych klientów na terenie całej Unii Europejskiej.

Wymiana zużytych amortyzatorów kabin na trwałą i wysokiej jakości opcję, jaką stanowią amortyzatory Monroe Magnum, to relatywnie niedroga metoda polepszenia jakości jazdy w sposób liczący się dla większości operatorów pojazdów.

W dodatku do swojej szerokiej gamy produktów, Tenneco wspomaga rynek pojazdów komercyjnych wachlarzem zasobów technicznych i materiałów szkoleniowych połączonych z wysoce szczegółowymi informacjami o produktach. Kompleksowa lista dostępnych w handlu amortyzatorów zamieszczona jest w cyfrowym katalogu Monroe Magnum dostępnym online pod adresem www.monroemagnumcatalogue.eu. Katalog ten zawiera obrazy 360° wielu produktów, co pomaga w szybkiej i dokładnej identyfikacji części.

Poza swoim zakresem produktów z katalogów, Tenneco wspiera również dystrybutorów części i podmioty zajmujące się serwisowaniem pojazdów za pomocą szeroko zakrojonych szkoleń i informacji pomocnych w naprawach pojazdów dostępnych za pośrednictwem telefonicznej linii pomocy technicznej oraz poprzez platformę TADIS (Zaawansowany Cyfrowy System Informacji dla Techników), a także poprzez szeroki zakres innych pomocnych zasobów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *