BOSCH REXROTH

Części REXROTH do maszyn mobilnych w BSL

Innowacyjność i technologia to wyróżnia firmę Bosch Rexroth, która wspiera światowy przemysł budowy maszyn i urządzeń. Na całym świecie ponad 30 tysięcy osób posiadających fachową wiedzę pracuję nad nowymi i praktycznymi rozwiązaniami, dzięki czemu firma stale się rozwija zapewniając swoim klientom dopasowanie do potrzeb, bezpieczeństwo oraz oszczędność. Pojazdy stają się inteligentne, komfortowe w użytkowaniu oraz wydajne, gwarantując firmie Rexroth pozycje lidera min. w dziedzinie hydrauliki mobilnej.

 

Hydraulika Mobilna

Układ hydrauliczny jest istotnym elementem we wszystkich nowoczesnych urządzeniach i pojazdach, dlatego w dyspozycyjności maszyny duża rolę odgrywają komponenty hydrauliczne, których uszkodzenie często powoduje awarię całego urządzenia. Hydraulika odpowiada również za bezpieczeństwo na przykład podczas przemieszczania dużych, ciężkich ładunków.

Ofertą hydrauliki mobilnej w Rexroth objęte są:

• maszyny budowlane

• maszyny rolnicze i leśne

• maszyny drogowe

• maszyny do transportu bliskiego

• samochody ciężarowe

Rexroth działa nieustannie, udoskonalając asortyment dla poprawienia jakości pracy ich użytkownikom. Podążając za rosnącymi wymaganiami w stosunku do układów hydraulicznych dla samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych czy leśnych, w związku z tym, Rexroth opracował min. pompy osiowo-tłokowe do samochodów ciężarowych, zminiaturyzowany czujnik ciśnienia do mobilnych maszyn roboczych i wiele innych.

 

Pompy osiowo – tłokowe

Pompa osiowo-tłokowa A17F(N)O serii 10 | Szef Utrzymania Ruchu

Stale rosnące wymagania układów hydraulicznych w samochodach ciężarowych, które powinny ograniczać poziom zanieczyszczeń oraz emisję hałasu, wymagają wykorzystania efektywnych i wydajnych pomp hydraulicznych. W tym przypadku niezawodność jest kluczowa zarówno dla klientów jak i producentów. Równie ważna jest łatwa integracja w ograniczonej przestrzeni razem z prostym dostosowaniem do kierunku obrotu silnika napędowego. Pompy osiowo-tłokowe o stałej wydajności opracowane przez Rexroth charakteryzują się:

• Kompaktowa konstrukcja przy dużej dawce mocy

Dzięki mniejszemu rozmiarowi i niskiej wadze oraz wykorzystaniu 7-tłokowego mechanizmu roboczego;

• Łatwa zmiana kierunku obrotów

Przy zmianie pozycji montażu przyłącza ciśnieniowego regulujemy kierunek obrotów pompy bez konieczności demontażu całej jednostki lub płyty przyłączeniowej;

• Niski poziom generowanego hałasu i wysoka wydajność

• Dobra zdolność do samozasysania połączona z wysoką prędkością obrotową

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kulistego kształtu płyty sterującej i cylindra, dodatkowo poprawiona została kompensacja sił poprzecznych poprzez uniknięcie dodatkowego sworznia prowadzącego pomiędzy płytą sterującą a cylindrem. Rozwiązanie to umożliwiło zastosowanie otworów wlotowych o większym przekroju w cylindrze i bardziej opływowego kształtu rowków sterujących;

• Bezpośredni napęd tłokowy oraz wysoka płynność pracy

Cylinder jest napędzany przez tłoki, a nie poprzez wał kardana lub koła zębate, a dzięki bezpośredniej zmianie momentu obrotowego na energię hydrauliczną, ograniczono straty związane z tarciem mechanicznym;

• Solidny mechanizm roboczy zapewniający długotrwałą żywotność

Zastosowano odporniejsze na zabrudzenia tłoki stożkowe. Zanieczyszczenia oleju hydraulicznego oraz mniejsze cząstki mogą być wypłukiwane przez pierścieniową szczelinę między cylindrem, a tłokiem, bez powodowania większych uszkodzeń. Trwała budowa napędu gwarantuję długotrwałą żywotność.

 

Zminiaturyzowany czujniki ciśnienia

Czujnik ciśnienia BODAS PR4 – Automatyka.pl

Do sterowania różnymi funkcjami samojezdnych maszyn roboczych potrzebny jest pomiar ciśnienia w układach hydraulicznych. Często zdarza się, że na montaż odpowiedniego czujnika do pomiaru prawidłowego ciśnienia hydraulicznego pozostaję niedużo miejsca. Dostosowując się do tych wymagań firma Rexroth oferuję posiadający wiele zalet, charakteryzujący się łatwym montażem, zminiaturyzowany czujnik ciśnienia BODAS PR4, który może być użytkowany w praktycznie we wszystkich mobilnych maszynach roboczych maszynach budowlanych i rolniczych, jak i w przenośnikach.

Korzyści dla klientów:

    • prosty montaż
    • precyzyjna dokładność pomiaru
    • gwarantowany standard jakości Bosch Automotive
    • wewnętrzna diagnostyka usterek
    • Moment dokręcenia do 45 Nm

Zalety i funkcję:

• Bardzo wysoka dokładność pomiaru

Stalowa membrana, na którą nachodzi mostek rezystancyjny pełni funkcję elementu pomiarowego w czujniku BODAS PR4. Cechuję się on bardzo wysoką dokładnością pomiaru, rewelacyjną niezawodnością oraz odpornością na skoki ciśnienia i temperatury.

• Funkcja wewnętrznej diagnostyki usterek

Czujnik PR4 posiada wewnętrzną diagnostykę usterek, ich wynik może zostać przekierowany w formie sygnału wyjściowego do sterownika RC BODAS zarówno w cyfrowych jak i analogowych wersjach SENT.

 

Postaw na oryginalne części Rexroth

Jak wiemy, podróbki części zamiennych od dłuższego czasu są obecne na rynku europejskim. Stanowią duże ryzyko dla właścicieli pojazdów z racji ich gorszej jakości, mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa oraz sprawności maszyn. Taniej nie zawsze oznacza lepiej. Decydując się na zakup nieoryginalnych części musimy liczyć się z konsekwencjami takim jak częste awarię, które generują nam kolejne koszty. Musimy pamiętać o tym, że producentów oryginalnego wyposażenia obowiązują surowe wymogi, którym muszą sprostać, dzięki czemu zyskujemy gwarantowaną jakość.

Dzięki zakupie oryginalnych części zyskujesz:

• gwarancję najwyższej jakości

• maksymalny czas użytkowania

• zmniejszone ryzyko awarii

 

Potrzebujesz oryginalnej części firmy Rexroth? Skontaktuj się z nami!

BSL Sp. z o.o.

ul. Przejazdowa 17, 96-321 Żabia Wola

Zadzwoń – 46 857 91 00

Napisz – bslparts@bslparts.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *