Główni producenci części do maszyn budowlanych i rolniczych.

Zakładając firmę budowlaną lub prowadząc gospodarstwo rolne, prędzej czy później każdy przedsiębiorca stanie przed zadaniem doboru specjalistycznych maszyn i pojazdów, które pozwolą mu usprawnić jego działalność i uczynić ją bardziej produktywną i profesjonalną.

Potężne maszyny takie jak dźwigi, koparki, młoty pneumatyczne czy ciężarówki do transportu materiałów są pojazdami o niezwykle skomplikowanych i złożonych konstrukcjach, a zaimplementowane w nich technologie są warte dziesiątki tysięcy złotych. Co więc sprawia, że takie urządzenia kosztują aż tyle pieniędzy? Otóż muszą być one złożone z niebywale wytrzymałych części, których produkcja wyklucza jakiekolwiek kompromisy. Użyte materiały muszą być czyste w swoim składzie chemicznym i doskonale obrobione. Nic dziwnego – przeciążenia i siły jakie oddziaływają na części w tak potężnych konstrukcjach bez jakichkolwiek trudności mogłyby zniszczyć niewłaściwie wykonane podzespoły. Podobnie rzecz się ma w przypadku maszyn rolniczych – traktory czy kombajny są podczas swojej pracy narażone na niesamowite obciążenie. Co więc zrobić, gdy jakaś część w tak specjalistycznym pojeździe się zepsuje? Najważniejszym jest oczywiście jak najszybszy kontakt z producentem uszkodzonego sprzętu oraz odnalezienie profesjonalnego warsztatu, który będzie w stanie poradzić sobie z naprawieniem tak złożonej konstrukcyjnie maszyny. Podczas wyboru warto przyjrzeć się podzespołom, które oferują główni producenci do maszyn budowlanych i rolniczych na światowym rynku specjalistycznych samochodów. Wiodącymi markami są np.:

Caterpillar Inc. to pochodzące ze Stanów Zjednoczonych Ameryki jedno z największych przedsiębiorstw produkujących sprzęt budowlany, górniczy oraz rolniczy. Produkty tej marki możemy zobaczyć niemal na każdej budowie – potężne koparki czy ciężarówki do przewozu surowców bardzo często ozdobione są logiem tej firmy. Firma z racji problemów wizerunkowych podejmuje w ostatnich latach próby poprawy swojej opinii działając prężnie w dziedzinie ochrony środowiska i ekologii.

Kolejnym z potężnym przedsiębiorstw jest JC Bamford Excavators Ltd, popularnie zwane pod skrótem JCB. Firma pochodząca z Wysp Brytyjskich specjalizuje się w produkcji maszyn budowlanych oraz rolniczych. Przedsiębiorstwo to istnieje od 1945 roku, rozpoczynając swoją działalność w garażu właściciela. Popularność firmy niesamowicie wzrosła od czasów skonstruowania przez założyciela, Josepha Cyrila Bamforda pierwszej koparko-ładowarki na świecie. Ten wynalazek stał się tak popularny w Stanach Zjednoczonych i na świecie, że skrót „JCB” stał się na całym świecie synonimem tego rodzaju maszyny.

Z kolei produkcją maszyn rolniczych za światową skalę już prawie od 200 lat zajmuje się firma Deere & Company, która swoje produkty znakuje nazwą John Deere. Produkują sprzęty dla leśnictwa, ogrodnictwa i przemysłu rolnego. Specjalizują się w urządzeniach do nawadniania gleby oraz roślin oraz kombajny zbożowe, ciągniki rolnicze, kosiarki przemysłowe, maszyny komunalne oraz prasy zwijające.

Japońskim konkurentem wyżej wymienionych przedsiębiorstw jest Kubota – Gigant z kraju kwitnącej wiśni specjalizujący się w produkcji ciężkich sprzętów budowlanych i rolniczych do użytku przemysłowego. Firma korzysta z podzespołów Nissana oraz Fiata, jednak produkuje również własne części do maszyn budowlanych i rolniczych. Przedsiębiorstwo znane jest w Europie, m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Wyprodukowali dotąd około 5 milionów ciągników. Firma inwestuje w rozwój ekologii i walczy o ochronę środowiska.

Opisane firmy to światowa czołówka w dziedzinie produkcji części do maszyn rolniczych oraz budowlanych. Od dekad rozwijają swoje technologie i patenty, by wprowadzać coraz to nowe rozwiązania i innowacje do swoich produktów. Części przez nich produkowane mogą stanowić doskonałe uzupełnienie dla uszkodzonej maszyny, która wymaga wymiany jakiegoś kluczowego podzespołu. Firmy te są gwarancją najwyższej jakości w dziedzinie rolnictwa oraz przemysłu budowlanego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.