Główni producenci turbosprężarek na świecie.

Rynek motoryzacyjny należy obecnie do jedynej z najszybciej rozwijających się dziedzin w przemyśle technicznym. Większość producentów ambitnie walczy o zagarnięcie jak największej części rynku samochodowego, by możliwie jak najbardziej rozszerzać swoją działalność. Konkurencja nie śpi – ważny więc jest regularny i dynamiczny rozwój technologiczny. Szczególnie jedną dziedzina jest ważna dla producentów – minimalizacja pojemności silników spalinowych.

Turbosprężarka jest urządzeniem W dzisiejszych czasach turbosprężarki stosowane są już w niemal każdym układzie napędowym. Obecność turbiny w samochodzie zapewnia zwiększenie mocy samochodu poprzez zwiększenie ciśnienia wtłaczanego powietrza do komory spalania. Dzięki takim rozwiązaniom turbosprężarki pozwalają użytkownikowi samochodu na jazdę bardziej ekologiczną, a co za tym idzie – ekonomiczną. Wielu klientów poszukujących turbiny że sprężarką poszukuje informacji na temat czołowych światowych producentów tej części samochodowej. Warto wspomnieć, iż tylko niektórzy producenci gwarantują długą żywotność produktu i wysoką kulturę pracy osprzętu. Poniżej przedstawieni zostaną główni producenci turbosprężarek na świecie, będące firmami z długim doświadczeniem i wysoką renomą.

BorgWarner – potężny koncern amerykański mający za sobą ponad 100-letni staż na rynku. Swoje filie produkcyjne posiadają na całym świecie, obecni są również w wielu miastach w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji silników i części napędowych, zwracając szczególną uwagę na rozwiązania zmniejszające emisję szkodliwych dla środowiska spalin oraz zwiększając wydajność silników poprzez montowanie turbosprężarek o długiej żywotności.

Firma Garrett-Honeywell to postała w latach 30-tych poprzedniego wieku, a jej produkty cieszą się niezmienną popularnością w całym świecie motoryzacji. Firma produkuje sprężarki do pojazdów wszystkich kategorii – od najdrobniejszych samochodów miejskich wyposażonych w silniki benzynowe o niskich pojemnościach skokowych do potężnych samochodów sportowych osiągających niesamowite prędkości.

Holset Turbochargers to pochodząca z Wielkiej Brytanii firma działająca już ponad 60 lat na światowym rynku turbosprężarek. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w tej dziedzinie motoryzacji. Z ich technologii korzystają przedsiębiorstwa na całym świecie. Firma została wchłonięta przez amerykańskiego giganta, firmę Cummins w latach siedemdziesiątych, jednak z racji na swoją renomę jej produkty są wytwarzane i dystrybuowane pod pierwotną nazwą, cieszącą się szacunkiem na rynku motoryzacji.

IHI to potężna fabryka-gigant z Japonii. Firma ta działa już od drugiej połowy XIX wieku, od prawie dwustu lat zdobywając swoją klientelę wokół całego globu. Z tym olbrzymim stażem są głównym producentem turbosprężarek na świecie, mając w swojej ofercie całą paletę tych podzespołów silnikowych.

Kolejnym japońskim gigantem który oferuje w swojej sprzedaży turbosprężarki jest firma Mitsubishi Turbochargers. Już w osiemnastym wieku firma rozpoczynała swoją działalność oferując usługi transportowe. Aktualnie jest jednym z największych producentów samochodów i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek japońskich aut użytkowych. Mitsubishi znane jest na rynku turbosprężarek z produkcji lekkich, ale bardzo wytrzymałych produktów. Wielu producentów samochodów decyduje się na zaaplikowanie osprzętu tego japońskiego kolosa pod swoje maski, co dodatkowo zwiększa renomę tej firmy. Firma rozszerzyła również swoją działalność w ostatnich dziesięcioleciach o produkcję akcesoriów elektronicznych, udziały swoje ma również w przemyśle zbrojeniowym i elektronicznym. Słynie z innowacyjności i nowoczesnego podejścia do designu oraz konstrukcji swoich urządzeń.

Przedstawiono powyżej firmy, które są największymi producentami turbosprężarek na świecie. Ich niebywałe doświadczenie i lata pracy nad udoskonalaniem swoich układów silnikowych doprowadziły do wielkiego rozwinięcia się dziedziny minimalizacji w przemyśle motoryzacyjny, co stanowi dla dla nas nadzieje na czystsze środowisko w przyszłości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *